Bize Ulaşın

REFORMER

Vücudun daha esnek ve güçlü bir hal almasını sağlayan reformer pilastesin de hem fiziksel hem mental pek çok faydası bulunuyor.

REFORMER

Spor yapmak isteyen ancak klasik spor salonlarına bağlı kalmak istemeyenler için pek çok alternatif bulunuyor. Son dönemin en popüler spor trendlerinden biri olan pilatesin ardından şimdi de reformer pilates trend haline geldi. Reformer pilates, klasik pilatesten farklı olarak özel aletler kullanılarak yapılıyor. Bu aletlerle 100’den fazla egzersiz yapılabiliyor. Reformer hareketleri vücudun belirli bölgelerini çalıştırıyor. Vücudun daha güçlü ve esnek bir hal almasını sağlayan bu egzersiz, klasik pilatesten çok daha yoğun bir program içeriyor.

Reformer, vücudun daha esnek ve güçlü bir hal almasını sağlayan reformer pilastesin de hem fiziksel hem mental pek çok faydası bulunuyor. Dirençli yaylar kullanılarak tasarlanan reformer aletlerinin kullanımı kaslarda bulunan bağ dokusunu güçlendiriyor, böylece vücudun esnekliği artıyor. Aynı zamanda vücudun “core” isimli bölgesini güçlendirdiği için sırt ve bel ağrısını da azaltıyor. Omurgayı hizalıyor ve duruş bozukluklarının düzelmesine yardımcı oluyor. Reformer bunların yanı sıra, kasları şekillendiriyor, vücudun incelip sıkılaşmasını sağlıyor ve doğru nefes almayı öğreterek nefesi düzenliyor.

REFORMER